Al hüviyetimi ver şahsiyetimi! - Haber Pes

Al hüviyetimi ver şahsiyetimi!

22 Ağustos 2016, 00:43 6.906 kişi okudu
Ben buyum, ben şucuyum, ben şunlardanım…
Böyle geçti son yıllar. Ve bir baktık ki, kimlik vurgumuz kişiliklerimizi vurmuş geçmiş!***Belki de eski kelimelerle ifade etsem daha iyi anlaşılacak:
Hüviyet ve şahsiyet… Ergenlik çağımda aklı başında büyükler “Çocuğum hüviyetin seni ömrünün sonuna kadar taşımaz” deyip uyarırlardı:
“Önce şahsiyetli ol!” Geçti o günler, gün geldi, “Sen kimsin, kendini kim sanıyorsun?” sorusu ezdi geçti hepimizi. Şimdi ortalıkta hüviyet, aidiyet, mensubiyet sahibi insandan geçilmiyor ama şahsiyet sahibi insanı çok aramak gerekiyor. Hatta artık bunun tam anlamıyla ne demek olduğunu bile bilmiyoruz. Bir tür “yalnızlık acısı” gibi bir şey mi yoksa?***Al sana batıl inanç! “Böyle gelmiş böyle gider” deyip duruyoruz.
İrademizin gücünden korkuyor, vasat olanın konforuna teslim oluyoruz. Sevinçsiz sevgiler, gösterişçi depresyonlar, küçük itişip kakışmalarla oyalanışlar… Eh, öyle gidiyor tabii de, nereye kadar ve nereye doğru?***Sevildiğinden asla emin olamamak… Ürkek hınç!

BENZER KÖŞE YAZILARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DİĞER YAZILARI

Copyright © 2017. Haber Pes

Sıradaki haber
Melahat Köprüsü

Birisi kuyuya bir taş attı ama hem taş hafif hem de kuyu çok derin, çıkarılmasa da olur. CHP grup başkanvekillerinden...

Kapat