‘Erdoğan önce başkan sonra halife olacak’ dedi ortalık karıştı - Haber Pes

SON DAKİKA

‘Erdoğan önce başkan sonra halife olacak’ dedi ortalık karıştı

AKP Aydın Efeler İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Suat Ünal, Facebook hesabında “Erdoğan halife olacak. 2023. Allah nurunu tamamlayacak” diye yazdı. Yazdığı mesaja, başta CHP İlçe Örgütü olmak üzere çok sayıda tepki gelince Ünal istifa etmek zorunda kaldı.

‘Erdoğan önce başkan sonra halife olacak’ dedi ortalık karıştı..

DİLİPAK “HALİFE OLACAK ODALAR DA HAZIR”

AKP'li Suat Ünal, Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak'ın “Başkanlık gelirse Erdoğan Halife olacak” yazısını paylaştı. Dilipak, geçen yıl gittiği Kanada'da, “Yasaya göre hilafet kaldırılmadı. Hilafet şu anda TBMM’ye intikal etmiştir. Bu anlamda hükümet tarafından gereği yerine getirilmektedir. Tayyip Erdoğan başkanlık sistemine geçerse, kendisi bu anlamda bütün İslam beldelerinde, hilafete bağlı bölgelerde, muhtemelen kendisine müşavirler tayin edecek ve İslam Birliği’nin Beştepe’de temsilciliklerini açacak” demişti.

AKP'li Ünal da bu sözleri paylaşıp başına “2023. Allah nurunu tamamlayacak” notunu düştü. Gelen yoğun tepkiler üzerine Ünal, Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmek zorunda kaldı. Facebook'taki hesabını da dondurdu.


Haber Pes Google Play

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Haber Ara

BUGÜNÜN KÖŞE YAZILARI

Ahmet Hakan: İlahi Hulusi Akar, keşke yanı başınıza kadar sızan hainleri ayırt etmesini bilebilseydiniz

TURAN TOGAY

Al hüviyetimi ver şahsiyetimi!

HAŞMET BABAOĞLU

Melahat Köprüsü

ENGİN ARDIÇ

Copyright © 2017. Haber Pes

Sıradaki haber
Sosyal medyada ‘Hayır’ eylemi

TBMM'de yeni anayasa tartışmaları kavga ve tartışmalar içerisinde devam ederken ‘Evet mi, Hayır mı’ sorusu sosyal medyada yankı buldu. Marmaris’te bir...

Kapat