O uygulamalara izin verilmeyecek - Haber Pes

SON DAKİKA

O uygulamalara izin verilmeyecek

29 Haziran 2017, 10:56 332 kişi okudu O uygulamalara izin verilmeyecek

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, kesimlik hayvan ve karkas et ithalatında gümrük vergilerinin düşürülmesiyle ilgili açıklama yaptı. Bakan Çelik, "Hiçbir üreticimizin, yetiştiricimizin endişe etmesine gerek yoktur. Yerli üretimin daralmasına sebep olacak ithalat uygulamalarına kesinlikle izin verilmeyecektir. İthalat kaynaklı fiyat oluşumlarında, yurtiçi üretim maliyetleri dikkate alınacak ve üretici mağduriyetlerine asla müsaade edilmeyecektir" dedi.

O uygulamalara izin verilmeyecek..

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik'in kesimlik hayvan ve karkas et ithalatında gümrük vergilerinin düşürülmesine ilişkin yaptığı yazılı açıklama, şöyle: 

"Yurt dışından kesimlik hayvan ve karkas et ithalatında gümrük vergilerinin düşürülmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı önceki gün yürürlüğe girdi.  Bu karar sonrasında, üreticilerimizi, yetiştiricilerimizi endişeye sevk edici bazı spekülatif değerlendirmelerin yapıldığı görülmektedir. Hiçbir üreticimizin, yetiştiricimizin endişe etmesine gerek yoktur. Zira kesimlik hayvan ve karkas et ithalatı, son Bakanlar Kurulu kararı öncesinde olduğu gibi Bakanlığımızın yetkisi ve kontrolü çerçevesinde yürütülecektir. Yerli üretimin daralmasına sebep olacak ithalat uygulamalarına kesinlikle izin verilmeyecektir. İthalat kaynaklı fiyat oluşumlarında, yurtiçi üretim maliyetleri dikkate alınacak ve üretici mağduriyetlerine asla müsaade edilmeyecektir. Üreticilerimiz, yetiştiricilerimiz rahat olsunlar; üretmeye, ağıllarını, ahırlarını doldurmaya devam etsinler. Üreticilerimizi korumaya da, spekülatörlerle mücadele etmeye de aralıksız devam edeceğiz. Nihai hedefimiz, ülkemizin, coğrafyamızın hayvan varlığını artırarak, kendi kendine yeten bir ülke haline gelmesidir."


Haber Pes Google Play

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Copyright © 2017. Haber Pes

Sıradaki haber
SPD lideri Schulz’dan Erdoğan’a çok sert sözlerle veto

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti'nin başbakan adayı Martin Schulz, Erdoğan'ın Almanya'da geniş çaplı bir etkinlik düzenlemesinin engellenmesi gerektiğini söyledi. Sosyal Demokrat...

Kapat